זרימה


אתם בוודאי מכירים את התחושה שאתם עסוקים ומרוכזים במשהו עד כדי כך, שאתם שוכחים את המציאות, לא זקוקים לשום דבר חיצוני ושקועים לגמרי במה שאתם עושים. מצב זה מכונה בפסיכולוגיה ״זרימה״ ובאנגלית "Flow".

זרימה, לפי ויקיפדיה, "מאופיינת כתחושה הוליסטית שאנשים מרגישים כאשר הם פועלים בריכוז מלא והנאה פנימית..בחוויית הזרימה האדם הופך להיות חלק מהפעולה שהוא מבצע, כאילו הפועל והפעולה הפכו לאחד. זהו מצב בו רמות המודעות השונות נמצאות בהרמוניה מלאה"

עבורי זהו אחד המצבים הנפלאים ביותר. העבר והעתיד מתפוגגים אל תוך ההווה - ואני ממריאה.

כשאני מגיעה לזרימה, בפרט כשאני מפצחת קונספט מורכב יחסית כמו לוגו, זוהי חוויית שיא שבסופה בדרך כלל אני מגיעה לתוצר משביע רצון. זה לא תמיד פשוט, כי עד שמגיעים עוברים דרך קולות רקע, ספקות וביקורת עצמית, לעיתים אף תסכול. אבל כשזה נפתח, זה מופלא.


כשהתיישבתי לכתוב את הפוסט הזה, ניסיתי לבחון את ההרגלים שלי סביב עבודת העיצוב שלי, וגיליתי בעצם שפיתחתי לעצמי, מבלי להתכוון לכך, מעין "טקס" פרטי שמכניס אותי לתוך העבודה.

כך, כל תהליך יצירה מתחיל אצלי בהפעלה של חמשת החושים:

אני מכינה לי קפה טעים בספל החביב עליי, מדליקה נר ריחני/מבער עם שמן ארומטי/קטורת

(מאז שהפסקתי לעשן לפני שלוש וחצי שנים, הדלקת קטורת מדי פעם מספקת לי את הגעגוע לעננת העשן...), דואגת למשהו ירוק וצומח בסביבת העבודה, מסדרת לי את טמפרטורת המזגן המתאימה וכמובן - אי אפשר בלי מוזיקה, כזו שמתאימה לסטייס אוף מיינד ומכניסה לריכוז וזרימה (ספוטיפיי עושה בשבילי עבודה מעולה).


טעם, ריח, מישוש, ראייה, שמיעה.


כל החושים שלי מופעלים ואז אני מתחילה ליצור. תוך כדי, אני גם מתחברת בצורה אינטואיטיבית למזמינ.ת העבודה, על מנת לתת את הביטוי הצורני האולטימטיבי, דרך תחושות פנימית, דמיון והשראה.

זהו הטקס הקטן שלי, שמסב לי שעות ארוכות של יצירה מהנה, ריחוף מעל תחושת הזמן והמרחב ואושר גדול.